Dil Tercihi

Göz Sağlığı ve Hastalıkları
Göz Sağlığı ve Hastalıkları

Göz sağlığı, yaşam kalitesi açısından büyük öneme sahiptir.

Gözlerimiz duyu organlarımız arasında bizi hayata bağlayan, yeryüzünün tüm güzelliklerini görmemizi sağlayan, insan organizmasının beyinden sonra ki en önemli organıdır.

Geçmişten günümüze, çocukluk çağından yaşlılığımıza kadar genetik, sistemik ve oluşabilecek tüm dış faktörler sebebi ile gözlerimizi tehdit edebilecek pek çok hastalık bulunur.

Erken teşhis ve tedavi göz hastalıklarında son derece önemlidir. Dolayısı ile gözlerimizi herhangi bir şikayetimiz olmasa dahi düzenli ve kapsamlı bir şekilde kontrol ettirmemiz gerekir. Aynı zamanda unutmayalım ki kapsamlı bir göz muayenesinde göz hastalıklarının yanı sıra hayati önem taşıyan şeker hastalığı, kalp rahatsızlıkları vb. gibi pek çok hastalık da erken tespit edilebilir. Böylelikle sağlığımızda ciddi problemlere yol açmadan rahatsızlıklarımız için önlem alabiliriz.

Çocuklarda 1, 3 ve 5 yaşlarında, yetişkinlerde ise yılda bir kez göz muayenesi önerilmektedir.

Hastanemiz Göz Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde, uluslararası standartlarda tam donanım ve son teknoloji cihazlar ile göz muayeneniz, gerekli tüm tetkikler  uzman hekimlerimiz tarafından başarı ile gerçekleştirilmektedir.